חגיגה נחמדת חלק א' – עשו זאת בעצמכם

הורים שמפיקים בעצמם את ימי ההולדת של הילדים מא' ועד ת' הם זן מיוחד ונעלה של בני אנוש. אנחנו בוהים בהם בפליאה ומסתירים את הקנאה, ההערצה והתשוקה הלוהטת להיות בדיוק כמותם בבדיחות גרועות ולגלוג חסר טעם. לפניכם שלושה עזרים שיאפשרו גם לכם להגיע אל החלום – יום הולדת מטופח, מושקע ומרהיב שהכנתם לילדים לגמרי בעצמכם.

בואו נדבר לרגע על אנשים שאנחנו מעריצים, טוב? אישית אני מעריצה לוחמים לזכויות אדם, אנשים שעזבו הכול ועברו לטוסקנה ואת אלה שאומרים "לא תודה, אני מפוצץ", כשמציעים להם קינוח. בתחום ההורות אני מעריצה הורים שאף פעם לא צועקים, כאלה שטורחים לסלק כתמים מבגדי גן ואמהות שמצליחות להיראות אלגנטיות וקרירות, או לפחות מסורקות, בחודשים מאי עד אוקטובר. אבל יותר מכולם אני מעריצה את אמהות ימי ההולדת. אלה שבמקום להתארגן על מפעיל ו-15 מגשי פיצה דומינוס מפיקות ימי הולדת אישיים, מושקעים, שכולם על טהרת העשה זאת בעצמך וכולם יפים כל כך עד ששאר האמהות, שבורכו פחות במחלקת היצירתיות, מזילות בבית דמעה מול התמונות בפייסבוק. איכשהו תמיד ימי ההולדת האלה כוללים הפעלה רגועה שבה כל ילד שוקד על היצירה שלו לפחות 45 דקות עד סופה, דגלוני נייר משולשים שנתלים מהתקרה ומעורבות כלשהי של קאפקייקס. כמעט מיותר להזכיר שלעולם, לעולם, לא מתנהלים בהם קרבות במבה בין הילדים ואף אחד לא יוצא מהם בוכה כי המפעיל קרא לו "עוגייה" (סיפור אמיתי).
אז לטובת אלה מאיתנו שרוצים אבל מפחדים, הנה שלושה כלים שיעזרו לארגון יום ההולדת המושלם, בלי מעורבות מפעיל מבחוץ.

תיבת ההפעלות
רוצים לארגן יום הולדת סביב נושא מסוים אבל לא בטוחים שיש לכם מספיק רעיונות? נמאס לכם לראות את אותן הפעלות ואותם מפעילים, לשלם המון תמורת יום ההולדת של הילדים ולא להיות מעורבים בכלל בתוצאה? "תיבת ההפעלות" של דקלה עמית היא יוזמה נהדרת ושירות מצוין להורים שרוצים להפעיל, מלאים במוטיבציה ואכפתיות אבל לא מוצאים את הרעיונות המתאימים. תמורת 336 ₪ תקבלו מ"תיבת ההפעלות", ובכן, תיבת הפעלות שתכלול הזמנות מעוצבות בנושא שבחרתם, ערכת הכתרה לחוגג הצעיר, ערכות יצירה לכל אחד מהמשתתפים והפעלות ומשחקים ייחודיים לנושא הנבחר. מבחר הנושאים הוא גדול ויכול להתאים לרוב הדרישות, החל מיום הולדת נסיכות, דרך יום הולדת מדעי ויום הולדת פיראטים וכלה ביום הולדת הישרדות שכולל מפת אוצר ועוד הפתעות. באתר, אגב, אפשר למצוא גם ערכות הפעלה לאירוח "בית חם" ב-28 ₪.

מאסטרונאוטים ועד פיראטים. תיבת ההפעלות

מאסטרונאוטים ועד פיראטים. תיבת ההפעלות


לאתר תיבת ההפעלות

הילולה
אם ניסיתם פעם לארח, לכבוד יום הולדת או מכל סיבה אחרת, ובהנחה שאתם לא מצוידים באחד הבתים האלה שיש בהם כל מה שדרוש לאירוח ומכל סוג, גודל ועיצוב, בטח שמתם לב שחוסר בציוד מתאים מטיל מגבלות מסוימות על סגנון האירוח שלכם. אין דין אירוח החברים מהצבא לפיצה ובירה כדין אירוח הסמנכ"ל שהגיע מאנגליה, או ארוחה עם כל הדודות מהצד שאנחנו בקושי מדברים איתו. כל אחד מהם דורש כלי הגשה אחרים, עיצוב שולחן שונה ודגשים אחרים לגמרי על הקישוטים והאוכל. "הילולה", חנות שמוקדשת כולה לאירוח וחגיגות, תסגור למארגני יום ההולדת את פינת הדאגה לעיצוב ולכלים החד פעמיים, החל מסטנדים מקושטים לקאפקייקס, דרך ניירות עטיפה מרהיבים למתנות וכלה בערכות הפעלה מוצלחות לילדים.

מאוזני מיני מאוס עד זקן של סנטה קלאוס. הילולה

מאוזני מיני מאוס עד זקן של סנטה קלאוס. הילולה


בהזדמנות זאת, יהיה נחמד להעניק פרס ישראל לנחישות ודבקות במטרה לכל מי שיצליח להיכנס ל"הילולה" במטרה לקנות פריט אחד ויצא משם ובידו שקית יפה עם פריט אחד בלבד, אפילו בלי חבילה אחת ויחידה של צלחות חד פעמיות עם ציור של פיראטים, שאין לו מושג אם ומתי ישתמש בהן. הפיתוי לקחת את החנות כולה איתנו הביתה הוא כמעט בלתי נסבל, ובצדק. בסך הכול, איזה בית לא יכול לצאת נשכר משרוול כוסות חד פעמיות עם ציורים של פו הדוב, מפיות מרהיבות או שקית משרוקיות למסיבה?
לאתר הילולה

חגיגות ועוד
האלבום "חגיגות ועוד" שיצא ב-2010 מכיל הצעות לעשר חגיגות תוצרת בית בהפעלת ההורים. המחברות, עינת ניצן-קנולר ותמי לוקסנבורג, אספו עשרה נושאים למסיבות יום הולדת והתוצאה היא מדריך שלם, צבעוני ומלא דמיון להורה חסר האונים. הספר מלווה את ההכנות לחגיגה משלב ההזמנות, קישוט הבית והתחפושת שילבש אחד ההורים כדי לקבל את האורחים, דרך הפעלות ומשחקים ייחודיים לנושא שנבחר ועד להצעות קישוט לעוגה. החגיגות בספר מיועדות לבני שלוש עד תשע ולקבוצות בגדלים שונים. בין השאר יש בו חגיגות בנושאי אגדות (זהבה ושלושת הדובים, עמי ותמי או שלגייה), המערב הפרוע ומסע מסביב לעולם.
במשך שבוע שכב האלבום על השולחן בסלון, וכל מי שנכנס הביתה הגיב אליו באופן דומה: בהתחלה שאלו "מי צריך את זה?" אחר כך רטנו "על כל דבר מוציאים היום ספר" ובסוף שקעו בקריאה. המהדרין גם ביקשו דף ועט כדי לכתוב כמה מהרעיונות, סתם, שיהיה בבית.

דינוזאורים, זהבה ושלושת הדובים ופיראטים. חגיגות ועוד

דינוזאורים, זהבה ושלושת הדובים ופיראטים. חגיגות ועוד


הצעות להפעלות ומשחקים בחגיגת יום הולדת בסגנון "הרפתקה בעולם הקדום" מתוך "חגיגות ועוד" (אחרי קיצורים והשמטות):
מלחמת זנב אל זנב: מחלקים לילדים זנבות של דינוזאורים שהוכנו מראש, מחברים אותם בסיכת ביטחון לגב החולצה או למכנסיים ונלחמים זנב אל זנב כמו בעולם הקדום. כדאי להשמיע מוזיקה קצבית – כאשר המוזיקה מתנגנת נלחמים הדינוזאורים זנב אל זנב וכאשר המוזיקה פוסקת, כל דינוזאור עומד במקומו ועושה פרצוף מאיים. הכנת הזנבות: גוזרים זנב ארוך ומשונן מספוג דק שנרכש בחנויות היצירה, צובעים בצבע גואש ירוק ומייבשים.
הכנת הר געש: בונים הר געש ומקשטים אותו. ניתן לבנות הרי געש בשני אופנים. בחצר אפשר לבנות הר געש מחול ולקשט בענפים, עלים, אבנים ודינוזאורים קטנים מפלסטיק. אם הפעילות מתקיימת בתוך הבית אפשר להכין יחד הרי געש מעיסת נייר (הוראות ההכנה מופיעות בספר), לצבוע ולקשט אותם. אחרי ההכנה מכניסים לתוך לוע הר הגעש כוס ובה החומרים ליצירת לבה (הוראות ההכנה – בספר) ובסוף כל ההכנות לצקת לתוך הכוס חומץ שיפעיל את ה"לבה" שתפרוץ מההר.
חיפוש ביצים: מכינים מראש ביצים קטנות מחימר ובתוך כל ביצה מטמינים דינוזאור קטן מפלסטיק. יש לחכות כמה ימים עד שהחימר מתייבש ומתקשה. את הביצים מחביאים לפני תחילת החגיגה בחצר, בגינה או ברחבי הבית. הילדים מחפשים יחד את הביצים האבודות.
בישול עם דינוזאורים: מכינים הרי געש אישיים ממאפינס. מקשטים בלבה ומדליקים זיקוק. מכינים עוגיות ומטביעים בבצק דינוזאורים קטנים. אחרי האפייה מתקבלות עוגיות בצורת מאובנים. ילדים גדולים יותר יכולים ליצור דינוזאורים מבצק סוכר.
משחקי דינוזאורים: מרוץ שליחים עם כף ובה ביצת דינוזאור. תחרות זוחלים. תופסת שרשרת דינוזאורים.
"חגיגות ועוד, פעילויות לימי הולדת ולמסיבות", עינת ניצן-קנולר ותמי לוקסנבורג. הוצאת רימונים, 35 ₪, לא כולל משלוח

לעמוד הפייסבוק של "חגיגות ועוד"
לרכישה: 054-4961440
רוצים להציע עוד רעיונות להפעלות ביתיות? עשו את זה בתגובות.

4 מחשבות על “חגיגה נחמדת חלק א' – עשו זאת בעצמכם

  1. רק בגינה/פארק/בריכה/ג'ימבורי הקרוב לביתך. לעולם לא בבית. כמו כן, אחת ההצדקות הגדולות ביותר לתכנון הילודה אצלנו הייתה שכיוון שכולם ילידי אפריל, כל שנה נערוך קרנבל אחד מרוכז.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s