חטאים מלוחים

השבועות האחרונים היו מלאים בבשורות צרכניות, בעיקר בסדר גודל קטן. גם אם אין בהן שום דבר שאתם באמת צריכים, כמו כדור שמספק עוד שעה בבוקר או שקט נפשי בבקבוק, אולי תתנחמו בכדורי שניצל, בובות של ערוץ בייבי, בית בובות להרכבה מקרטון ועוד כמה להיטים. כתבה שהיא לכאורה צרכנית, ולמעשה פירוט חטאינו ההוריים, מאוכל מוכן ועד צפיית יתר בטלוויזיה.

חייבים להגיד, אצלנו בבית כמעט לעולם לא אוכלים מזון מוכן. לא מתוך טהרנות יתר וחיבה מופרזת למזון בריאות דווקא אלא מפני שכחבורת מפונקים אנחנו מעדיפים את האוכל שלנו טרי ומוכן במקום, עד כדי כך שמשתדלים לבשל כמויות שיספיקו לארוחה אחת ולא יותר. על רקע נטייתם של הצאצאים לעשות פרצוף על כל אוכל שאינו תוצרת אמא-אבא או דומינוס, ותיזכר לרע הפעם שבה הסביר הפעוט הפרטי לסבתא שלו בתשובה לשאלה איך היה האוכל, "הקציצה הזאת היא פשוט קצת איכס" (טוב, ייאמר לחובתה שהיא שאלה), היה די מדהים לראות באיזו התלהבות התקבלו אצלם שלושת סוגי כדורוני השניצל של "מאמא עוף".

השאיפה: בלי קופסאות עם שאריות במקרר. מאמא עוף

השאיפה: בלי קופסאות עם שאריות במקרר. מאמא עוף


הכדורונים, שקית אחת בציפוי שומשום, אחת בציפוי שבבי צ'יפס והשלישית תערובת של עוף ותירס, הגיעו ערב אחד עם שליח וכאילו ייצרו לעצמם הזדמנות להיאכל, בדמות שבוע מטורף שעבר עלינו ולא השאיר כמעט זמן לבישול. כך יצא שכעבור יום אחד הם נדחפו לתנור ויצאו ממנו אחרי 12 דקות, חמימים ונושאי ריח טיגון קל. הילדים, צר כל כך לומר, הסתערו בבוגדנות על הכדורים כאילו היו השניצל של אמא שלהם, עד לאותו רגע פסגת השאיפות הקולינריות, ואפילו מלמלו מזווית הפה שהכדורים מזכירים את הנאגטס של מקדונלדס, עוד יעד נחשק שאין מרבים לבקר בו ולהגות את שמו. האם נקנה אותם מחדש? כנראה שלא. הפריזר קטן הוא והדברים שצריך להקפיא בו רבים, ועדיין לא שינינו את דעתנו העקרונית בנוגע לאוכל מוכן. אבל אם במקרה אתם אנשים עסוקים מאיתנו ומרגישים צורך בשקית גיבוי לארוחת הערב במקפיא, כדורוני השניצל של מאמא עוף הם פתרון לא רע בכלל.
27.90-29.90 ל500 גרם

בין חטאינו הנסבלים יותר נמצאת העובדה שבתור הורים אנחנו די עצלנים בכל הנושאים שאינם לטיפול דחוף. כך למשל הצלחנו איכשהו להגיע לגילאים מכובדים (של הילדים!) בלי ללמד אותם לשטוף את הפה ממשחת השיניים, והפראים הקטנים עדיין בולעים את משחת הילדים כמו סוכריות. כך גם הנחנו להם מתוך מחדל ועצלנות להגיע לאותם גילאים מכובדים בלי לדעת לחפוף לעצמם את הראש, כך שהם עדיין נתונים לחסדינו בנושא זה. לא נעים לחשוב מה היינו עלולים לעשות בעניין שטיפת הידיים אחרי השירותים, אלמלא היה הגן המופתי לשעבר של הבכור בעזרנו. הגננות המופלאות לימדו את הילדים להתייחס לשטיפת הידיים ביראה כמעט דתית, עד כדי כך שמי שנתקע באמצע הכביש המהיר עם ילד שדורש פיפי במפרץ העצירה ובלי מגבון – רק אלוהים יעזור לו. לטובת הורים שהגננות של ילדיהם עשו עבודה משובחת פחות, יצא עכשיו מוצר חדש שמתיימר לספק חוויית ניגוב ידיים איכותית ומהנה.

ניגוב איכותי. בוביק

ניגוב איכותי. בוביק


מגבת ידיים ממיקרופייבר ושמה "בוביק", בצורת חיות וצורות חמודות אחרות, אמורה לשכנע אותם לעשות את זה ברצון. לא בטוח שזה יעבוד אבל לפחות מדובר במגבות צבעוניות וחינניות שיוסיפו שמחת חיים לחדר האמבטיה.
25 ₪ ברשתות אנטר, נחמד וספייסס.

פעם, ונדמה שזה היה מזמן, היו תינוקות בבית הזה. וכדרכם של תינוקות, הם היו זקוקים לשעשועים בלי הפסקה. חלקים לא קטנים כל כך מהזמן הזה עברו עליהם בצפייה נרגשת בערוץ בייבי, הערוץ המקסים ביותר לילדים בטלוויזיה, שלמרבה הצער מאבד את הרלוונטיות שלו בסביבות גיל שנתיים.

סבתא שלי הייתה אומרת: דוצ'ה לה דראקו

סבתא שלי הייתה אומרת: דוצ'ה לה דראקו


קצת חבל, כי אין לי ספק שאם הם היו בגיל המתאים הילדים היו מתלהבים עד כלות מסדרת הבובות שמוציא עכשיו ערוץ בייבי, על פי הדמויות המוכרות של הערוץ. דראקו, תולי, ג'ירפה והיפו היו מתקבלים אצלנו באהבה רבה, אצל הילדים המאוהבים וגם אצל ההורים, שקצת מביך להגיד שהיו מוקסמים בזמנו לא פחות מהילדים. בין הבובות יש גם כאלה שכוללות נעימה מוזיקלית.
39.90-99.90 ברשתות טויס אר אס ומוצצים

כשנעמוד יום אחד למשפט בבית דין של מעלה לפשעים הוריים, לא יהיה לנו הרבה מה להגיד להגנתנו. נחמה קטנה תהיה העובדה שבין חטאינו הרבים לא תמצאו את אחד המלוכלכים ביותר: אוכל ופינוקים ששמורים להורים בלבד. מקור קטן ועלוב לגאווה מצאנו בכך שאפילו שוקולד עילית (לא עלית. עי-לית) שמגיע בקופסאות קטנות ויקרות מחו"ל לא נשמר מחוץ לתחום לילדים. הורים וילדים חולקים אצלנו את כל הפינוקים שרצו בהם. לפחות, ככה זה היה עד היום. אבל את המוצר הבא, חייבים להודות, הילדים שלנו לא זכו לראות. "בייגלס" של אסם הוא סוג חדש של הכלאה בין בייגלה ישראלי לבייגל אמריקאי והתוצאה היא בייגלה ענקיים, תפוחים ומתקתקים, שנשלחו אלינו באישון לילה וחוסלו במקום.

תפוחים ומתקתקים

תפוחים ומתקתקים


המתקתקות אמנם הייתה קצת פחות לטעמה של חובבת המלוח בינינו אבל איכשהו, בין קיטור לקיטור על תוספת הסוכר המיותרת, השקית כולה חוסלה באופן יסודי. ואת נקמת עלבונו של ילד קטן שקם בבוקר וגילה בפח אריזות מרשרשות שלא היו שם אתמול בערב, אני חוששת שעוד נרגיש יום אחד, כשנזדקק לו יותר מתמיד.
10 ₪ ל-180 גרם

עוד אחת מהפשלות שהופכות אותנו להורים עלובי הנפש שאנחנו, היא העובדה שמעולם לא הצלחנו להתמודד בכבוד עם שפע המשחקים של הילדים, וגם לא לשמור עליהם בקופסאות המקוריות, בסדר הגודל המקורי או לפחות – הרחק מהרצפה באמצע הלילה, כשצעד לא זהיר על בובה מרובת שפיצים מביצת הפתעה או חתיכת לגו יכול להעיר את כל הבית בצרחות כאב של אמא. לכן, כשהגיע אלינו "בית הבובות שלי", בית חלומות להרכבה מקרטון קשיח של "משחקי יצירה", ידענו מראש להרים ידיים.

בנה ביתך. יצירה

בנה ביתך. יצירה


בית הבובות הגדול כולל חדרים, עליית גג וגם רהיטים קטנטנים להרכבה והדבקה. בגן של פעוט הבית בן השלוש וחצי, שאליו נשלחה הערכה למען השקט הנפשי של כולנו, קיבלו הילדים (גם בנים וגם בנות, תודה ששאלתם) את משימת ההרכבה בהתלהבות עצומה, ישבו עליה בסבלנות אין קץ ובעזרת הגננת הצליחו להפיק יצירה הנדסית מעוררת השתאות שהם לא מפסיקים לשחק בה, והוכיחו לנו שעשינו את הדבר הנכון כשוויתרנו מראש ומצאנו לבית הבובות המתוק הזה בית מאמץ אוהב ומסור הרבה יותר משיכולנו לספק בעצמנו.
80 ₪, במבצע

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s