ילדים מבשלים. בערך.

הילדים אוהבים להיות מעורבים בהכנת האוכל ומתעקשים לעזור ברגעים הכי לא מתאימים? או לחילופין, הילדים מתעבים אוכל, מגיבים להצעה לשבת לשולחן כאילו הצעתם להם ציאניד ומסרבים לשתף פעולה עם כל ניסיון להזין אותם? כמה ערכות שמשלבות אפייה ומשחק אולי ישנו את דעתם. ואם לא, אל ייאוש! לפחות יהיה לכם מה לאכול מרוב תסכול.

בתור שני אכלנים, אי אפשר להגיד שלגמרי הצליח לנו עם הילדים. מגיל צעיר שניהם הסתייגו מהפעולה הזאת, ולא זכור בביתנו אפילו חודש אחד שבו נושא האכילה – של אחד מהם, אם לא של שניהם – לא עמד על הפרק. אם יש משהו שהם ירשו מאיתנו חוץ מהיופי המופלא, החוכמה השופעת וכן, הרגישות התחושתית שגורמת לנו לפסול מאכלים שונים בגלל המרקם שלהם, המשהו הזה הוא בהחלט עקשנות. ועל כן, מגיל אפס ועד לא מזמן עמלק ואשמדאי סירבו לאכול. באופן כמעט גורף.
את הניסיון לשחד אותם כדי שיאכלו קטענו בגיל צעיר בשלב שבו נאלצנו להפריד, פיזית, בין הדוד שהבטיח לבכור לגו אם הילד המבאס יסכים לטעום סופגניה לבין הילד המבאס עצמו שעשה מה שהוא הכי טוב בו – ביאס. ניסיונות לשדל אותם הסתיימו לפחות פעם אחת בילד שהקיא עלינו, באמת, וכל יומרה להגיש להם אוכל שערכיו התזונתיים הוסתרו היטב מאחורי חזות מטוגנת כדבעי נכשלו כישלון מביך. בשלב כלשהו גם החלטנו להתחכם להם ולנסות לערב אותם בתהליך ההכנה, בהסתמך על עצות שקיבלנו ממומחים ומומחים בעיני עצמם. זה הועיל לנו כמו שהועילו רוב העצות שנוגעות לשכנוע ילדים לאכול. זאת אומרת, בכלל לא.
אבל מתברר שהעקשנות והזמן, בסופו של דבר, עושים את שלהם. בזמן האחרון, כנראה כהקדמה לבוא המשיח, הבכור התחיל לגלות עניין ער באפייה והצעיר התחיל לדרוש מעורבות משמעותית בהכנת ארוחות הערב. קשה לדעת למי לייחס את ההצלחה הזאת, אבל המוצרים החדשים שנועדו לערב ילדים בתהליך הבישול בטוח לא הזיקו.

"מסיבת פיצה" מסדרת השף הקטן של חברת משחקי יצירה ארדע היא ערכת אפייה לילדים שמכילה תבנית קטנה ולא רעה בכלל, מערוך, קערת ערבוב, סינר, גלגלת חיתוך, כף מדידה ועוד. מצורפים אליה גם מתכונים, אבל התעלמנו מהם לטובת המתכון המשפחתי ששוכלל במשך שנים עד שהגיע לשלמות אמיתית. יש משהו ממכר בהתעסקות בבצק רך, בלישה שלו ובניסיון לרדד אותו, והילדים שקעו בערמת הבצק הרך עד המרפקים. חלק ממנו אפילו הגיע בסוף לתנור בתבנית הקטנה ויצא לבסוף ריחני ולוהט, ישר לשולחן ארוחת הערב.
פיצה
משחקי יצירה ארדע 99 ₪

גם חברת מעדנות רוצה לשלוח יד לשוק הפיצות הביתיות, והוציאה לאחרונה ערכה שכוללת שני בסיסי פיצה ושקיק רוטב עגבניות, להרכבה ביתית. מכיוון שהמתכון המשפחתי כאמור כבר הגיע לכדי שלמות, בסיסי הפיצה נמשחו יחד עם הצעיר הנלהב לעזור במעט שמן זית, זכו להבזקה קלה של מלח ים אטלנטי ונשלחו לתנור כמו שהם. לשמחת האורחים ולמזלם – כי בהסתמך על הבסיסים לא היה בבית שום לחם נוסף, התוצאה הייתה פוקאצ'ה חביבה מאוד, עם התערובת הנכונה של קרום קשה ומרכז רך ונעים.

לעצלנים. מעדנות

לעצלנים. מעדנות


מעדנות, 19.90 ₪

ערכה להכנת בונבוניירה, כלומר פרלינים, מתוצרת דיאמנט, הוציאה את הבכור מדעתו מרגע שהגיעה הביתה. בהתלהבות עצומה מהאפשרות ליצר בעצמו שוקולד דרש הילד לפתוח אותה ללא דיחוי. תהליך ההכנה, שכולל המסת פתיתי שוקולד מריר על האש, יציקה שלהם לתבנית בצורות שונות הכלולה בערכה ואחרי שהתקשו גם קישוט שלהם בקרם אייסינג, היה קל וכמעט לא דרש התערבות הורה. גם התוצאה עצמה יצאה יפה מאוד, נפרדה בלי שום קושי מהתבנית וגרמה לשוקולטייר הצעיר אושר שקשה לתאר בכלל. הניסוי כולו הוכתר בסיפוק כהצלחה גורפת, והתבנית נשמרה לשימוש חוזר בעתיד הקרוב.

שוקולד בשיטת עשה זאת בעצמך. הצלחה מובטחת

שוקולד בשיטת עשה זאת בעצמך. הצלחה מובטחת


דיאמנט צעצועים, 50 ₪

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s