החטא ועונשו

בעולם שבו קיים איזון בין טוב ורע, בין חטא לעונש, בין יפה למכוער, לא פלא שכמעט בו זמנית הגיעו הביתה שני מוצרים חדשים: שוקולד של מותג עוגיות מוצלח ופסטה כמעט נטולת קלוריות, עשויה משורש צמח הקונג'אק, שתכונותיו הטובות והבריאות מהוללות עד מאוד. מי ינצח? מי יימצא ראוי? הישארו איתנו וצפו להפתעות.

לעתים קרובות, בשעות הפנאי הרבות שיש לי כאדם עובד, אימא לשניים וכן הלאה, אני נהנית להרהר בגלגל החיים, זה שפעם אתה נמצא בו למעלה ופעם למטה, פעם אוכל אותה ופעם אוכל ארוחת שלוש מנות בטוטו. כאלה דברים. למשל על הקצין הדוחה שהציק לי בדרישות לא סבירות בצבא והיום מנהל לא בהצלחה סוכנות ביטוח כושלת של עובד אחד, על הילדה המתוקה שהבנות בכיתה צחקו עליה כי הייתה נמוכה כל כך עד שבתיכון תפסה גובה ופופולאריות – העיקרון מובן. אבל אפילו בהרהורים העמוקים ביותר, לא הייתי מצליחה לדמיין שביום אחד יגיעו אלינו הביתה שני מוצרים שבמידה רבה הם ההשלמה זה של זה.

ראשונים הגיעו השוקולדים. שש חפיסות שוקולד, שלוש מהן של שוקולד מריר (אחד עם גרידת תפוז) ושלוש של שוקולד חלב בטעמי אגוזי לוז, אספרסו וטירמיסו. מדובר במוצר חדש של מותג העוגיות MOOI, שהתחיל ליצר עכשיו גם שוקולד בעטיפות קרטון צהבהבות מעוררות תיאבון.
השוקולד, כמו שאפשר לנחש, נכנס מיד לפעולה בבית.
אחד מהמרירים, 85% מוצקי קקאו, שימש להכנת גנאש לעוגה, ועמד במשימה כמו שכל שוקולד מריר משובח היה עומד בה. כלומר – בהצלחה.
שוקולד חלב במילוי קרם אגוזי לוז בתוספת שבבי אגוזים נשלק בבית במהירות הבזק. שני הילדים אהבו אותו, וגם אימא שלהם. מדובר בשילוב טוב בין הפריכות של השוקולד מבחוץ לבין המילוי הרך יותר בפנים, שבבי האגוזים היו קטנים כל כך שלא הייתה בעיה לאשר אותם לאכילה גם לבן הארבע, שבפועל אמור לחכות עוד שנה לפני שיזכה לאכול אגוזים, והטעם היה מצוין.
שוקולד חלב במילוי קרם בטעם אספרסו בתוספת שבבי פולי קפה היה טעים לאימא, אבל הבכור נרתע ממנו בטענה שהוא חריף לו מדי (טעם הקפה באמת עז יחסית) והקטן סתם נמנע ממנו מטעמים לא ברורים, אבל הסתמן כהצלחה למבוגרים.

למבוגרים בלבד. שוקולד עם קפה

למבוגרים בלבד. שוקולד עם קפה


שוקולד חלב במילוי קרם בטעם טירמיסו בתוספת שבבי פולי קפה היה החלש בחבורה, גם מבחינת חוזק הטעמים (טעם הטירמיסו נבלע לגמרי מתחת לטעמם הדומיננטי של פולי הקפה) וגם מבחינת תגובות הקהל. נגיסה ישירה באחד השבבים של פולי הקפה הייתה נעימה לטועמת שאוהבת שילובים מפתיעים ואורחים לא סטנדרטיים בשוקולד שלה, דוגמת שוקולד עם מלח ים או שוקולד עם צ'ילי חריף, וקצת פחות לטעמם של אלה שמתקשים להבין איך הטעם הזה מתקשר בכלל למתיקות של שוקולד.

בסך הכול, נקנה בעתיד את השוקולד בטעם אגוזי לוז, ולא נסרב אם יציעו לנו שוקולד בטעם אספרסו. את השוקולד המריר לאפייה נמשיך לקנות, כרגיל, לפי המחיר.
מחיר מומלץ: 100 ג' שוקולד מריר ללא מילוי: 11.99 ₪. 150 ג', שוקולד חלב ומריר עם מילוי: 16.99 ₪.

כמה שעות מאוחר יותר, באמת, הגיעה הקונטרה. חבילה של "סקיני פסטה" – שש אריזות, 200 גר' (מסונן) בכל אחת מהן, של אטריות עשויות מצמח הקונג'אק בתוספת טפיוקה, ללא סוכר, ללא שומן, ללא מלח, ללא כולסטרול וללא גלוטן. האטריות האלה הן פיתוח של מכון אברהמסון, ונועדו לספק מענה לאנשים שמסיבות שונות נמנעים מכל הנ"ל וגם לאנשים שמנסים לרדת במשקל, כי יתרונן הגדול של האטריות האלה הוא בהיותן דלות קלוריות. סליחה, דלות קלוריות? נסו אולי "נטולות קלוריות". ב-100 גרם מוצר יש רק 9 קלוריות, מה שאומר שאפשר לאכול שקית שלמה, שהיא מנה יפה של פסטה, במחיר הקלורי של 18 קלוריות וזה הכול, בתוספת הקלוריות של הרוטב. למעשה, האטריות האלה כל כך דלות קלוריות, שיכול להיות שפעולת הלעיסה שלהן מוציאה יותר אנרגיה מכפי שהן מכניסות לגוף.

המצלמה מוסיפה לה חמישה קילו. סקיני פסטה

המצלמה מוסיפה לה חמישה קילו. סקיני פסטה


לא היה קל לבדוק את האטריות בפועל. חייבים להודות. שפע ה"ללא"ים על האריזה היה די מרתיע וגם המגע של השקית מבחוץ היה קצת מפחיד. אבל תחושת החובה לדווח, ויותר מזה הכמיהה לפסטה לא משמינה באחריות, הצליחו לנצח את הרתיעה.
סקיני פסטה מגיעה בשלוש צורות: בצורת ספגטי, בצורת אורז ובצורת נודלס. חשוב להדגיש שלמרות השם לא מדובר בפסטה אמיתית, אלא בחומר שאפשר ליצר אותו בצורות שונות. את האטריות עצמן (בחרתי לנסות את הגרסה דמוית הספגטי) צריך להוציא מהשקית, לשטוף היטב במים חמים כדי להעלים שרידי עמילן ולחמם 2-3 דקות במחבת או במיקרוגל. אחר כך אפשר (וגם מומלץ, כי האטריות עצמן חסרות טעם) להוסיף רוטב לבחירתכם, לערבב ולאכול. לא ממש ברור איך מומלץ לחמם את האטריות במחבת בלי שיישרפו – אז בחרתי לעשות את זה במחבת שרוססה בתרסיס שמן, כדי לא לחלל את הקודשים ולהוסיף שומן מיותר לאטריות. אחרי שלוש דקות של מעין טיגון, האטריות כבר התחילו להשמיע קולות פצפוץ (אם כי לא איבדו את צבען הלבן מאוד) והיה ברור שיותר מזה הן כבר לא ישתנו. אחרי ההורדה מהאש הן זכו לתוספת של רוטב עגבניות ביתי מובחר, ובמאמץ על של כוח הרצון לא זכו גם לחתיכה יפה של פרמז'ן מלמעלה.
ואז רק נשאר לאכול אותן. לא שזה היה קל. יש אנשים שטעמים ומרקמים חדשים באים להם בקלות. יש כאלה שלא. אם יש משהו שאפשר לומר ללא ספק על כל אחד מבני המשפחה אצלנו הוא שאנחנו – מאלה שלא. אחרי כמה דקות של בהייה מרוכזת בצלחת, נמצא לבסוף האומץ הדרוש.
האטריות, כמובטח, הן באמת חסרות טעם (אם כי, אבוי, לא נטולות טעם לוואי) ומקבלות לגמרי את טעם הרוטב שהוסף להן. אבל בניגוד לפסטה או לאורז שממש סופגים אליהם את הרוטב, נראה שהסקיני פסטה עשויה מחומר הרבה פחות מתמסר והרוטב פשוט מחליק מעליה כך שלא נוצר שילוב אמיתי בין השניים. יכול להיות שרוטב שמן או סמיך יותר מרוטב עגבניות היה מספק כיסוי יסודי יותר, אם רק לוקחים בחשבון את החיסרון הקטן שרוטב כזה היה עומד כמובן בסתירה לכל המאמץ להישאר דלי קלוריות. הקושי האמיתי, שלא בטוח שכל אדם יחווה, הוא ברמת המרקם. גם אחרי אכילת המנה כולה, הלסת והלשון התקשו להתרגל לחוויית הלעיסה של החומר החלקלק הזה, שמציב יותר התנגדות מפסטה רגילה והתחושה שלו צמיגית ונוקשה יותר. יכול להיות שבישול עמוק וארוך היו מרככים אותו יותר, למי שיחליט לנסות.
בסך הכול, מדובר במוצר משביע (מאוד) ובמחיר קלורי מעולה (ממש) שלא נקנה שוב, אבל אין ספק שיזכה להצלחה אצל אנשים אחרים, כמו שזכה לו, לפי הדיווחים, בכל העולם. הילדים, אגב, לא קיבלו ממנו בכלל. מוצר דל קלריות הוא הדבר האחרון שילדים דלי אחוזונים צריכים, וכמו כן בעולם אכזר כל-כך, הורים צריכים לעשות כמיטב יכולתם להגן על תמימות ילדיהם והאטריות הלבנות האלה הן יותר ממה שילדים צריכים להיחשף אליו, לעניות דעתנו.
סקיני פסטה, 200 גר' ב9.80 ₪

ולסיום, מעגל החיים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s