חמוץ מתוק

יש ילדים גבוהים. יש ילדים כעסניים. יש ילדים שיודעים לצייר ויש ילדים עם מחשבות חמקמקות כמו דגים. על ילדים שלא יכולים לשבת בשקט ולקרוא, חנות ייעודית למוצרים לאנשים עם קשיי קשב וריכוז, תחילתה של חברות חדשה בין ילד לספר ורגע של תקווה. לא מעט בימים כמו היום.

הרבה דברים לא ידעתי עד שהוא נולד. לא ידעתי שאפשר להיות עייפה כל כך. לא ידעתי שאפשר להיות שמחה ומיואשת כל כך בו זמנית. לא ידעתי שאפשר לאהוב ככה מישהו ולא ידעתי שיש ילדים זיג זג. כאלה שבמקום מדורים, מדפים ותתי סעיפים, הראש שלהם מלא בדגים חמקמקים, צבעוניים, יפים כל כך וזרים כל כך לכל מה שנדרש ונכון ומסודר. שיש ילדים שהמחשבות שלהם קופצניות, נודדות, קדחתניות. שיכולים להיות בו זמנית אחראים ומעמיקים מצד אחד ואימפולסיבים וחסרי מרות מצד שני. ילדים שלגדל אותם זה כמו לצאת לסיבוב אינסופי בלונה פארק. לפעמים זה מתיש, לפעמים מסחרר, לפעמים רוצים כבר לנוח ולפעמים לא יכולים לחכות לרגע הבא אבל תמיד, תמיד יש עוד משהו לראות, לחוות, לנסות ואף פעם לא משעמם.
מאז שהוא נולד לי אני כל יום לומדת. לאט לאט, בתהליך שהוא בכלל לא נטול כאבים ושגיאות, חלקן קשות ומצלקות, אנחנו לומדים ביחד מה נכון ומה עוזר, כמו כל הורים לילדי ADHD או לילדים שהקשיים שלהם פחות ניתנים להגדרה.
ובמסגרת החיפוש הבלתי פוסק אחרי משהו שיעזור, נתקלתי לא מזמן בהפנייה לADHD SHOP, חנות מקוונת שמיועדת לעזרים לאנשים עם קשיי ריכוז שונים. כאמא לילד עם קשיי ריכוז, השיטוט בחנות הזאת היה כמו ביקור בממלכת הקסמים. מכל מדף וירטואלי קרצה הצעה אחרת שתשפר לנו, טיפ טיפה, את החיים.
בגלל שהוא מתקשה כל כך לקרוא ספרים, ולא מתוך קושי בקריאה עצמה אלא כי היצמדות לשורה כתובה ומעקב אחרי המילים הם מבחינתו משימות בלתי אפשריות ואיומות, קניתי לו את המוצר הזה. סרגל קריאה שמאפשר לו להתמקד בשורה אחת בכל פעם, בלי לסטות ממנה ימינה ושמאלה.

דוד אריה שולט

דוד אריה שולט


היום נתתי לו את הסרגל בלי שום טקס חגיגי. אמרתי לו תראה. יש פה משהו שחשבתי לנסות. אחרי שנגמרה המטלה השנואה בדרך כלל, קריאת שלושה עמודים בקול כתנאי להקראת פרק מהארי פוטר בערב, הוא אמר לי בפליאה אימא, היום זה היה לי קל.
אין ניסים בעולם, ואנחנו גם לא מצפים להם. אבל רק מי שדחף ושידל והתחנן וכעס ונזף ועודד והתרגש והתייאש ובכה לפעמים, יוכל להבין עד כמה רגעים כאלה חשובים במסע שלנו. עד כמה כל עזרה ועידוד יכולים לדחוף ילד קדימה עד שאין לדעת לאן יגיע. אולי לשמים. אני מהמרת – שלשמים.
סרגל קריאה ב-15 שקל. מי היה מאמין.
ילד וספר. תחילתה של חברות.

ילד וספר. תחילתה של חברות.


שיהיה לכולכם קיץ שקט.

לאתר ADHD SHOP

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “חמוץ מתוק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s