אוצו רוצו

גם כשנדמה שתחום ימי ההולדת עמוס ורווי עד לקצה גבול היכולת במפעילים, מקומות להשכיר, רעיונות והמצאות וצקצקנים שתוהים למה אי אפשר לחגוג "כמו שחגגנו פעם, עם חצי פיתה וחומוס והפעלה במקלט של הבית", מתברר שתמיד אפשר לחדש. "אצו-רצו", חברה חדשה להפעלות בימי הולדת – בעזרת מפעילים מקצועיים או ערכות להפעלה עצמית – תוציא את הילדים שלכם למירוץ.

בשבוע שעבר חגגנו יום הולדת. לא משנה כרגע איפה, ולא משנה למה נבחר האיפה שנבחר. מסיבות יום הולדת הן, חוץ ממקור גדול להנאה (וגם, כך גילינו לשמחתנו במקרה הפרטי שלנו גם מקור נהדר לחיזוק הילד החוגג, חברתית וגם מבחינת הביטחון העצמי), גם מקור עצום לסטרס. כמעט כולו של ההורים. יגיעו? לא יגיעו? מה אם החבר הכי טוב לא יוכל לבוא? מה אם יגיעו אבל יתייחסו אליו לא יפה – ביום ההולדת שלו? מה אם קבענו קרוב מדי/רחוק מדי ממסיבה של ילד אחר? מה אם קבענו את המסיבה רחוק מדי מהבתים של רוב המוזמנים, וההורים יתעצלו להסיע? לא פשוט, העניין הזה. לא פשוט בכלל. ואם אתם חושבים שיש לי בשבילכם פתרונות קסם, תחשבו שוב, כי אין. מה שיש לי הוא עוד עסק חדש מאוד, שמציע הפעלות יום הולדת מקסימות לגילאים צעירים יחסית וגם – חידוש שימצא חן בעיני הורים שרוצים להפעיל את האורחים לבד אבל לא בטוחים איך לעשות את זה – ערכות בהשכרה להפעלה עצמית.
אצו3
אפרת הברמן הקימה את "אצו רצו", החברה להפעלות סביב נושא המרוצים, בעקבות יום הולדת שערכה לבנה. "זה התגלגל מאיתמר, הבן הבכור שלי", היא מספרת. "הוא ילד שמאוד אוהב ספורט וריצה, ואנחנו בחרנו להפעיל לו עד עכשיו את ימי ההולדת. ליום הולדת חמש הוא ביקש עוגה של מרוץ מכוניות וזה התגלגל משיחה איתו, עד שהחלטנו לעשות לו יום הולדת מרוצים. קיבלתי פידבקים חיוביים, וקצת אחרי זה חשבתי שזה היה נורא נחמד, ואין הרבה אפשרויות כאלה והתחשק לי ליצור כאלה.
אצו2
"אצו רצו זאת ערכה שמכילה מסלול מרוצים שכולל כל מה שיש במסלול, כולל שילוט, דוכן מנצחים, מדליות. יש מרוצי בימבות ויש מרוצים מסוגים אחרים, מרוצי שליחים ומרוצי ריצה, והורים יכולים לקחת את זה כערכה להפעלה עצמית או כערכה עם מפעיל. זאת תוכנית ליום הולדת של שעתיים שכוללת כמובן גם אופציות להפעלה, מעבר למרוצים שונים שאפשר לעשות במסלול יש גם הרבה הצעות להפעלה במהלכו, להורים שבוחרים לעשות את ההפעלה בעצמם. בערכת מרוץ הבימבות אני מספקת שלוש בימבות, והורים שעושים את זה לבד יכולים להביא גם עוד בימבות. הערכה הזאת מתאימה לגילאי 3-4. יש גם הפעלות לגילאים יותר מבוגרים. לגילאי 6-7 לא נעשה מרוץ בימבות אלא הליכה על קביים, מרוץ שליחים, ריצה עם כפית וכדור, ועוד. יש דברים שהם יותר רב גילאיים כמו קפיצה עם חישוקים ועוד".
מה בעצם מבדיל ביניכם לחברה שעושה הפעלות רגילות?
אצו4
"עשיתי בדיקה די מקיפה ולא ראיתי שהקונספט של מסלול מרוצים קיים אצל אחרים. אז זה בעיקר הרעיון הזה, לקיים את יום ההולדת סביב מסלול המרוצים. האופציה של ערכות להשכרה או מכירה להפעלה עצמית קיימת בארץ, אבל אין מספיק כאלה. בנוסף יש לי גם ערכת משחקים של פעם כמו שלושה מקלות, משיכת חבל ועוד. מה שנחמד הוא שבפעילות הזאת כל הילדים משתתפים, כולם מנצחים, כולם מקבלים מדליות והפודיום הוא שוויוני. אנחנו כן מציינים אם קבוצה מסוימת סיימה פעילות מהר יותר אבל הרעיון הוא שכולם שותפים והדגש הוא על הספורטיביות".
אצו5
הורים אוהבים את האופציה של הפעלה עצמית?
"אני חייבת לומר מהניסיון שהורים שפונים, אני מציעה להם את שתי האופציות אבל הם פוסלים את האפשרות להפעלה עצמית למרות שאני מסבירה שיש גם הוראות להרכבת המסלול ואני נותנת הנחיות וזו פעילות פשוטה. יש בעיקר חשש שהם לא יצליחו להשתלט על קבוצה במשך שעתיים. זה מהניסיון הקצר שלי, אני לא חושבת שאפשר על סמך הזמן שאנחנו פועלים להגיע לאיזו מסקנה, אבל זה מה שראיתי עד עכשיו".
אצו1
כמה זה עולה?
"ערכה להשכרה שכוללת הזמנות מעוצבות לאירוע, נתיבים שבנויים מחבלים וקונוסים, שילוט למסלול, דגלים, דוכן מנצחים ומדליות, עולה 450 ₪, וכך גם ערכה להשכרה שכוללת משחקים של פעם, הזמנות, מדליות לפי רצון ההורים, שלושה מקלות, משיכה בחבל, הנחש בא, קליעה למטרה, קפיצה לרוחק ועוד. הפעלה כולל מפעיל עולה 1,000 שקל. אנחנו פועלים בכל אזור המרכז: מאזור השרון ועד אשדוד".
לאתר "אצו רצו"

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s